Honeywell​

Honeywell’in geçmişi 1885 Yılında Albert Butz isimli bir mucitin dünyanın ilk kazan regülatörü ve alarm sistemini icat ederek patentini almasına ve 1904 yılında genç mühendis Mark Honeywell’in “Honeywell Heating Specialty Co. Incorporate” firmasını kurmasına dek uzanır. Bugünün Honeywell’i, dünyamızı daha temiz ve sürdürülebilir, daha güvenli, enerji tasarruflu ve üretken bir hale getirmek amacıyla yenilikçi çözümler sunan, çok yönlü bir teknoloji şirketidir. 

Bina Teknolojileri, Havacılık ve Uzay, Endüstriyel Üretim, Tedarik Zinciri, Sağlık Hizmeti ve İlaç, Perakendecilik, İş Güvenliği Ürünleri, Kimyasal Ürünler, Taşıt Teknolojileri, gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Honeywell “The Future is What We Make It” sloganıyla pek çok sektörde gücünü ortaya koymaktadır.

Honeywell Bina Teknolojileri’nin Yangın Algılama, Acil Anons, Kartlı Geçiş ve Güvenlik Sistemleri ile ilgili marka ve ürünleri için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

Gent

Yangın Algılama Sistemleri konusunda 2008 yılından bu yana Türkiye yetkili distribütörü olduğumuz Honeywell Gent, alanında yenilikçi çözümler sunan önemli markalardan biridir. 1872’de İngiltere’de John Thomas Gent tarafından kurulan fabrikada 1890’lı yıllarda ısı dedektörü üretimine başlanılmıştır. Yangın algılama sistemleri konusunda pek çok ilki başaran ve sektöre yön veren Gent; 1987 yılında ilk loop beslemeli adresli sireni ve 1996 yılında ilk sirenli kombine detektörü piyasaya sunmuştur. Adresli ve loop beslemeli beam (ışın) dedektörleri ile özellikle yüksek tavanlı endüstriyel tesis uygulamalarında, yangın algılama sistemi yatırım bedelini önemli ölçüde düşürerek sağladığı güvenlik ve tasarrufla en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir.

2005 Yılında Honeywell tarafından satın alınan Gent, faaliyetlerine Honeywell Gent olarak devam etmektedir. Sensör, siren, flaşör (strobe), sesli mesaj kaydı gibi dört fonksiyonun bir arada kullanıldığı S-Quad ile sensör teknolojilerine yeni bir anlayış getirmiştir. CLSS bulut platformu, sistem entegratörlerinin ve tesis yöneticilerinin sisteme uzaktan erişimini sağlayarak, performans ve verimliliği en üst düzeye çıkaran gelişmiş bir yangın güvenliği hizmeti sunmaktadır.

Vesda

Erken uyarı sistemlerinde dünyanın en tanınmış üreticilerinden olan Xtralis, duman, yangın ve gaz tehditlerinin çok erken ve güvenilir bir şekilde algılanması için güçlü çözümler sunan lider bir küresel üreticidir. Ürettiği aktif hava emişli duman dedektör (Aspirating Smoke Detector – ASD) markası Vesda dünyanın en iyisi olarak kabul edilmektedir. Erken duman ve yangın algılama sistemleri kullanıcıların yaşam, kritik altyapı ve iş sürekliliği tehlikeye girmeden yangın durumunu haberdar ederek felaketleri önler. Çok erken hava örnekleme sistemleri konusunda dünyanın bir numaralı markası kabul edilen Vesda, yeni geliştirdiği teknolojiler ile öncekinden 15 kata kadar daha yüksek hassasiyetle algılama yapabilmektedir.

2016 Yılında Honeywell tarafından satın alınan Xtralis, faaliyetlerini Honeywell’in bir parçası olarak sürdürmektedir.

Osid

Xtralis tarafından üretilen Işın Tipi Beam Dedektör markası Osid kullandığı özel teknoloji ile sektörün en çok güvenilen ve kritik saha uygulamalarında tercih edilen ürünlerinden biridir.

Açık alan duman algılamasında (Open Area Smoke Detection) hızlı ve sorunsuz algılama için CMOS görüntüleme teknolojisini kullanan Osid Beam Dedektörler geniş açık alanlara sahip binaları korumak için idealdir. CMOS teknolojisi, dedektörün standart bir reflektörü bulmasına ve üzerine kilitlenmesine, dedektör hassasiyetini otomatik olarak ayarlamasına, reflektörü izlemesine olanak vererek rahatsız edici yanlış alarmların ortadan kaldırılmasını sağlar. Osid-R dedektörü, bölge modülleri veya IO birimleri kullanılarak konvansiyonel veya  adreslenebilir/akıllı bir yangın alarm paneline doğrudan bağlanabilen birleşik bir verici/alıcı ünitesidir.

2016 Yılında Honeywell tarafından satın alınan Xtralis, faaliyetlerini Honeywell’in bir parçası olarak sürdürmektedir.

Panasonic

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından Panasonic’in geçmişi 1918 yılında Konosuke Matsushita’nın “Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works” şirketini kurmasına dayanır. Panasonic, “A Better Life, A Better World” sloganıyla daha iyi bir yaşam, daha iyi bir dünya yaratma hedefiyle hareket etmekte ve dünyadaki insanların mutluluğuna katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Tüketici Elektroniğinden, Havalandırma Sistemlerine; Endüstriyel Cihazlardan, Güvenlik Sistemlerine oldukça geniş bir alanda ve birçok sektörde faaliyet gösteren Panasonic saygınlığı, kalitesi ve güvenilirliği ile önemli markalarından biridir.

Firmamız, 1996 yılında CCTV sistem çözümleriyle başlayan işbirliğini hala devam ettiren en eski Panasonic entegratörlerinden biridir.

Toa

Toa uzmanlığı “Acil Anons ve Profesyonel Seslendirme Sistemleri” olan bir üreticidir. Yüksek kaliteli ekipmanlarıyla birinci sınıf ses vermeyi misyon edinmiştir. 1934 Yılında Japonya’da faaliyete başlayan ve bugün pek çok ülkedeki konser salonu, havaalanı, stadyum, otel, kampüs uygulamalarıyla beğeni kazanan bir markadır.

1997 Yılında “Harbiye Askeri Müzesi Acil Anons Sistemi” uygulamasıyla başlayan Toa serüvenimizi birçok alışveriş merkezi, otel ve hastane projemizde devam ettirmekten mutluluk duyuyoruz.