Uygulamalara Özel Çözümler

Alışveriş Merkezi, Endüstriyel Tesis, Hastane, Havaalanı, Otel gibi teknolojinin yüksek seviyede kullanıldığı nitelikli bina projelerine farklı yaklaşımlar getiren 28 yıllık uzmanlığımızla; Proje Tasarımı, Danışmanlık, Ürün Temini, Sistem Satış, Süpervizyon, Montaj, Kurulum, Devreye Alma, Satış Sonrası Teknik Servis ve Periyodik Bakım alanlarında mühendislik hizmetleri vermekteyiz.

Uygulamalara Özel Çözümler

Alışveriş Merkezi, Endüstriyel Tesis, Hastane, Havaalanı, Otel gibi teknolojinin yüksek seviyede kullanıldığı nitelikli bina projelerine farklı yaklaşımlar getiren 28 yıllık uzmanlığımızla; Proje Tasarımı, Danışmanlık, Ürün Temini, Sistem Satış, Süpervizyon, Montaj, Kurulum, Devreye Alma, Satış Sonrası Teknik Servis ve Periyodik Bakım alanlarında mühendislik hizmetleri vermekteyiz.

Alışveriş Merkezleri

Mimari yapıları, farklı konseptleri ve yüzlerce markaya erişimi ile şehir insanının vazgeçilmezlerinden olan alışveriş merkezleri artık eğlence, kültür ve sanatsal etkinlikleri de bir arada sunan “yaşam merkezleri” olarak anılmaktadır.

Yüzlerce mağaza, konser salonu, sergi alanı, spor salonu, cafe ve restaurantın bulunduğu bu komplekslerde can güvenliği, ziyaretçi yoğunluğuna göre havalandırma ve iklimlendirme, aydınlatma kontrolü, acil durum aksiyon planı, personel denetimi, trafik akışı gibi pek çok parametreyi yönetmek ve bunları yaparken de verimliliği ve tasarrufu sağlamak konfordan çok mecburiyet haline gelmiştir. Adeta mini kasabalar olan alışveriş merkezlerinde adli olaylar, kayıp çocuk ve eşyalar, hatta otoparklardaki trafik kazaları gibi olaylarla her gün karşı karşıya kalan AVM işletmecileri hem bu mini şehirleri cazibe merkezi haline getirmek; hem para kazanmak, hem de düzeni ve güvenliği sağlayarak istenmeyen olayların önüne geçmek zorundalar.

Hastaneler

Yaşam ya da tek kelimeyle “nefes”, sahip olduğumuz her şey. Günümüz modern hastaneleri sadece tedavi değil, hasta ve yakınlarına en iyi bakım ve konfor hizmetlerini de sunmaktadır. 7/24 Aktif olan, en fazla yoğunluğun yaşandığı ve hassasiyetin en yüksek olduğu hizmet sektörlerinden biridir.

Artık birkaç yüzbin metrekare alana kurulan şehir hastanelerinde mekanik, elektriksel ve elektronik sistemlerin işlevlerini planlamak, yönetmek, kontrol etmek ve maksimum emniyeti sağlamak için bina otomasyon ve zayıf akım sistemleri büyük önem kazanmıştır.

Türkiye ve yurtdışında pek çok hastane projemiz ile edindiğimiz deneyimlerimizi yeni hastane uygulamalarına taşımak bizim için gurur vesilesidir.

Oteller

Ülkemizde turizmin gelişmesiyle birlikte konaklama sektörü de büyük atılım yapmıştır. Son yıllarda şehir otellerine olan ilgi, bugün hemen her şehirde farklı kategorilerde çok iyi oteller yapılmasına vesile olmuştur. Konaklama sektörü, müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılamaya yönelik hizmet sektörlerinden biridir. Bina fonksiyonları ve iş akışı, arka planda profesyonel işleyen ve dikkat çekmeyen bir anlayış içinde tasarlanır ve uygulanır. Konferans ve toplantı salonları konferans, seminer, konser, düğün, balo, vb. etkinliklere ev sahipliği yapar.

Tüm bu alanlardaki zengin deneyimimizi, “Bina Otomasyon Sistemleri, Network ve Data Sistemleri, IP Tel Sistemleri, Yangın Algılama ve Yangın Otomasyon Sistemleri, Profesyonel Ses ve Müzik Yayın Sistemleri, Acil Anons Sistemleri, Aydınlatma Otomasyonu, Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri” ile yepyeni otel projelerinde uygulamaktan mutluluk duyarız.

Havaalanları

Her gün milyonlarca insanın seyahat tercihi olarak havayolunu seçtiği günümüz dünyasında, havaalanlarında verilmesi gereken hizmet beklentisi de en yüksek seviyededir. Güvenlik, hata ve gecikme risklerinin kabul edilebilir en düşük değerlerde olduğu havaalanı uygulamalarında kendini kanıtlamış ve dünyanın en güvenilir markalarından biri olan Honeywell’in sistem çözümleri ile; otomasyondan kontrole, yönetimden izlemeye, yazılımdan donanıma, tasarruftan en üst seviyedeki güvenliğe kadar çok geniş bir yelpazede hizmet vermekteyiz.

Endüstriyel Tesis ve Fabrikalar

Üretim sahaları, fabrikalar ve endüstriyel tesisler ülke ekonomisinin ve sanayiinin temelidir. Bu tip tesisler kullandıkları hammaddeler, üretim şartları ve depolama koşullarına göre birbirlerinden büyük farklılıklar gösterirler. Endüstriyel tesislerde tehlikeli, yanıcı, parlayıcı sıvı, gaz ya da katı maddelerin üretimi ve depolanması söz konusudur. Bu nedenle de her bir tesisin tehlike sınıflandırması farklıdır. Binalar ya da bina içlerindeki özel alanlar (zone) belirtilen tehlike sınıflandırmasına göre tasarlanır ve bina tesisat malzemeleri bu sınıflara uygun olarak seçilir. Kullanılacak ekipmanların belirlenmesinde uluslararası standartlara uygunluk ve ilgili sertifikalara haizlik büyük önem kazanır. Honeywell’in uluslararası sertifikalara sahip ürünleri ile petrokimya tesisleri, rafineriler, doğalgaz ve petrol boru hatları, enerji santralleri gibi yangın, güvenlik, verimlilik, yönetim, tasarruf ve işlevselliğin en yüksek seviyede uygulandığı pek çok tesiste profesyonel çözümler üretmekteyiz.

Depolama Alanları

Üretici, perakendeci ve lojistik hizmet sağlayıcıların en önemli kullanım alanları olan depolar ve antrepolar, gerek inşai özellikleri, gerekse yönetim ve otomasyon sistemleri ile günümüz fonksiyonel binaları arasında yerini almıştır. Manuel, yarı otomatik ve otomatik depolama sistemleri ile bina hacmini azami seviyede kullanmak amaçlanırken; iş akışını hızlandırmak, hataları engellemek, verimliliği arttırmak, stok yönetimini kolaylaştırmak çok daha fazla önem kazanmıştır.

Depo ve Antrepolar’daki özel çalışma koşulları, seçilen tesisat ve ekipman niteliklerini belirlemede öncelikli bir faktördür. Özellikle yangın algılama sistem tasarımında, tavan yüksekliği dedektör seçimi için en belirleyici unsurlardan biridir. Honeywell Gent’in geliştirdiği adresli ve loop beslemeli Işın Tipi (Beam) dedektörler ile hem güvenli ve doğru bir algılama; hem de ciddi bir kablo, işçilik ve zaman tasarrufu sağlamaktayız. Benzer durum Acil Anons sistemleri için de geçerlidir. Honeywell’in esnek zone yapısına sahip sistem konfigürasyonları sayesinde, sahada lokal olarak kullanılabilen kontrol üniteleri ile kablo ve işçilik maliyetlerini düşürerek, yüksek performanslı hoparlörler ile EN54 standartlarına uygun ekonomik çözümler sunmaktayız.